Jak se připravit na focení

Buďte svěží

Na focení přijďte odpočatí. Stres, únava, nevyspání, či večírek protáhnutý až do ranných hodin těsně před samotným focením – to vše na fotkách bude vidět. Odpočiňte si nejlépe na 24 hodin od alkoholu, cigaret. Místo toho dodržujte pitný režim – ať je pokožka dobře hydratovaná.

Raději dříve, než těsně před samotným focením
Stříhání, kosmetika, úprava obočí, depilace, solárium – tyto úkony si naplánujte s dostatečným odstupem od samotného focení, aby případné podráždění kůže stačilo odeznít, aby si vlasy po stříhání zvykly na ten správný tvar.

Nezapomeňte

Nehty – při pózování se často zapojují ruce. Nezapomeňte tedy na úpravu nehtů, případně na lak, či ošetření záděr.

Make-up – nezapomeňte, že na fotce nebude jen obličej. Pokud používáte make-up, používejte odstíny co nejvíce podobné vaší pleti – aby barva obličeje nebylo odlišná od barvy krku, či dekoltu. Nepoužívejte samoopalovací krémy, či soutěžní barvy pro kulturistiku a fitness.

Pokud se pleť příliš leskne, je lepší si vzít matný transparentní pudr.

Oblečení

Vyvarujte se výrazných vzorů či nápisů. Jednotlivé kusy oblečení nejlépe jen v jedné barvě. Dobře působí barvy tlumenější, pastelové. Vybírejte tak, aby k sobě jednotlivé kusy dobře ladily – a to včetně bot.

Doplňky

Jakékoliv doplňky jsou fajn. Ať už to jsou dioptrické brýle, sluneční brýle, klobouky či jiné pokrývky hlavy, šperky, náhrdelníky, náramky, hodinky, šály, šátky, krajkové rukavičky. Takže nezapomeňte je vzít s sebou, to vše se může hodit.

 

Focení ve spodním prádle

Vezměte si více druhů spodního prádla. Je lepší mít vícero kusů na výběr.

Pozor na otlaky

Ponožky, hodinky, zapomenutá gumička do vlasů navléknutá na ruku, ramínka podprsenek – to vše zanechává otlaky na kůži, a to poměrně dlouhou dobu. Na výsledné fotografii to nevypadá dobře a špatně se to retušuje. Pokud počítáte s tím, že se převléknete až na místě focení, doporučuji přijít „na ostro“ (pokud ta možnost je).  Pozor třeba na těsné džíny v pase – i tam vznikají nepěkné otlaky.

Optimální je, vzít si s sebou lehký župan. Využijete ho na chvíle před začátkem focení – mezitím se pokožka vyrovná od otlaků a Vám nebude zima. Také se Vám bude hodit při pauzách mezi focením, či při sezení s vizážistkou.